Opole – Zoo

Ogród zoologiczny w Opolu stanowi atrakcję nie tylko dla najmłodszych gości. Odwiedzany jest licznie zarówno przez mieszkańców, jak i turystów z całego kraju, Czech i Słowacji. Zoo, znajdujące się na Wyspie Bolko i zajmujące powierzchnię 30 ha, stanowi dom dla ponad 1500 zwierząt z 290 gatunków. Atrakcją dla zwiedzających jest możliwość obserwowania zwierząt w porze karmienia, co ma miejsce codziennie o 13.00 i 16.00. Gości przyciąga również jedyny tego typu w Polsce, specjalny wybieg dla uchatek kalifornijskich. Zwierzęta obserwować można zarówno na powierzchni, jak i pod wodą, dzięki zejściu do specjalnej, podwodnej, przeszklonej jaskini.

Opole zoo

Opole – co warto zobaczyć?

Pochodząca z czasów panowania Bolesława I Opolskiego wieża stanowiła niegdyś część większej budowli. Po II wojnie światowej wieża została odrestaurowana, dobudowano na jej wierzchołku graniasty hełm,  przez co stała się jeszcze wyższa. Obecnie, budowla ma 42 metry wysokości, a po remoncie w latach 2011-2014 zyskała zupełnie nową funkcjonalność. Dziś jest to bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum, w ciekawy sposób obrazujące historię piastowskich rządów na Opolszczyźnie. W klimat epoki wprowadzają zwiedzających  średniowieczne stroje przewodników, a także prezentacje audiowizualne, dzięki którym można zobaczyć i usłyszeć jeńców w średniowiecznym lochu czy spotkać samego  Bolka I. Z tarasu widokowego na szczycie wieży podziwiać można panoramę miasta.

opole jaka rzeka

Z czego słynie Opole?

Amfiteatr Tysiąclecia, to scena, na której co roku odbywa się Festiwal Polskiej Piosenki.  Na co dzień, dostępny do zwiedzania przez turystów od 10.00 do 18.00. Obejrzeć można zarówno scenę, z której słynie Opole, jak i widownię na 3655 miejsc, taras oraz Muzeum Polskiej Piosenki, które urządzono pod sceną. Muzeum nie tylko udostępnia eksponaty związane z historią festiwalu, takie jak stare bilety czy plakaty, ale również zapewnia możliwość spróbowania swoich sił podczas nagrywania piosenki w specjalnych budkach nagrań. Jest też świetnie wyposażony kącik dla najmłodszych oraz wystawa kostiumów, w których gwiazdy piosenki występowały śpiewając w amfiteatrze swoje największe przeboje. Dodatkową atrakcją  jest możliwość wirtualnego ”przymierzenia” takiego stroju!

festiwal w opolu